TR EN ES

Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

1975 yılında sayın Yılmaz Tezgören’in girişimleriyle kimya sektörüne Eskim Kolektif Şirketi adıyla giren firmamız, ticari faaliyetlerine Mayıs 2004' den bu yana Eskim Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. kimliğiyle devam etmektedir. 47 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesi, yenilikçi ürün ve hizmet odaklı büyüme stratejisi, hızlı ve esnek aksiyon geliştirme, müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz sağlama becerisiyle Eskim Kimya, ufku dünya pazarlarına açık bir vizyon ve misyonu üstlenmektedir.

Eskim Kimya fabrika tesisi, 130 personeli ile yıllık 50.000 ton üretim kapasitesine sahiptir. Modern boya ve polyester üretim tesisleri arasında yer alabilecek alt yapı ve otomasyon teknolojisi ile donanımlı bu alan, 15.000 m2 kapalı olmak üzere 25.000 m2 üzerine kuruludur.

Eskim Kimya çeşitli sanayi gruplarına yönelik hizmet vermektedir. Ürün portföyümüzde mobilya & sanayi boyaları ve vernikleri, doymamış polyester ve vinilester reçineler, alkid reçineler, pigment pastalar, tiksotropik ve akrilik polyesterler, yüksek performans jelkotler ve yardımcı malzemeler yer almaktadır. Geniş ürün yelpazemiz içerisindeki doymamış polyester reçineler arasında Lloyd’s Register sertifikasına sahip onaylı ürünlerimiz de mevcuttur.

ISO 9001- Kalite Yönetim Sistemi

14001- Çevre Yönetim Sistemi

45001- İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi

27001- Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

TSE- Türk Standardlarına Uygunluk Belgesi

EN 71-3- Oyuncak Güvenliği / Ağır Metal Sınırlaması

Lloyd’s Register Onaylı Polyester

Eskim Kimya; modern, donanımlı tesislerinde, yüksek kalite ürünlerinin %75’ ini Avrupa, Orta Asya, Afrika, Çin ve Amerika ülkelerine ihraç ederek uluslararası alanda da rekabet edebilir konuma gelmiştir.

Kurumsal stratejisinin temeline, inovasyon konusunda etkin rol oynamayı, katma değerli ürün ve hizmet üretimine katkıda bulunmayı koyan Eskim Kimya, Türkiye’de önde gelen Ar-ge yatırımları ile pazara yenilikçi ürünler sunmaktadır. Türkiye’nin sayılı laboratuvarlarına sahip olan Eskim Kimya, boya ve polyester uygulamalarına yönelik testler ile müşterilerine ürün desteği ve teknik bilgi sağlamaktadır. Bilimsel çalışmalarda ulusal ve uluslararası üniversite ve araştırma kuruluşlarından destek almaktadır.

Eskim Kamunun Bilgilendirilmesi IkonKamunun Bilgilendirilmesi