Organize Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:2 26110 ESKİŞEHİR

0 (222) 236 01 90

|
|
|
|

Premier Plus Selülozik Astar

Ürünün Tanımı ve Kullanım Alanları

Nitroselüloz esaslı hava kurumalı, tek bileşenli, yüksek örtücülük ve dolgunluğa sahip astar boyadır. Ahşabın gözeneklerini doldurarak üzerine uygulanacak son kat boyalara düzgün ve pürüzsüz yüzey oluşturur. Hızlı kuruyan, kolay zımparalanabilen astar boyadır. Mobilya ve ağaç sanayisinde masif ve ağaç yüzeyleri ile her türlü ahşap kaplamaların gözeneklerini doldurmak ve son kat boyaların uygulamasına hazırlamak için kullanılır.

Ürünün Fiziksel Özellikleri
Uygulama

Uygulamada pistole, yüzey durumuna uygun zımpara, koruyucu eldiven, gözlük, maske kullanılmalıdır Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir ve yağdan arındırılmalı, nemli ya da ıslak olmamalıdır. Bozuk yüzeyler zımparalanmalı ve zımpara tozları temizlenmelidir. Ambalaj içindeki ürün uygulanmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Belirtilen oranlarda hazırlanan karışım, pistole ile 2-3 çapraz kat olarak uygulanır. Katlar arasında 20- 25 dakika beklenmelidir.
İnceltme Oranı
Eskim Selülozik Astar Boya….................................................................…………...…………100 birim
Eskim Selülozik Tiner…………………………………………………………………..………...60- 70 birim
Eskim Selülozik Astar Boya karışımı yukarıda belirtilen oranlarda inceltildiğinde uygulama viskozitesi 250C DIN 4’ de 13- 14 saniye’dir.
** 30 – 35 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde yaklaşık 7–9 m² alan kaplanabilir. Ahşabın cinsi, yüzey pürüzlülüğü ve emiciliği gibi nedenlere bağlı olarak bu kaplama alanı değişebilir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları

R10 : Alevlenebilir.
R20/21/22 : Solunduğunda Deri ile temasta / yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
S2 : Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
S3/7/9 : Kutuyu iyice kapalı halde,serin ve iyi havalandırılan yerlerde muhafaza ediniz.
S16 : Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içilmez
S51 : Sadece iyi havalandırılmanın bulunduğu yerlerde kullanınız.

Depolama Koşulları

Kapalı ambalajlarda, kuru temiz, direk güneş ışığına maruz kalmayacak serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ambalajlar üst üste 3 kattan fazla konulmamalıdır. Orijinal ambalajında stok süresi 1 yıldır.
• Bu bilgiler genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bilgi yetersizliği nedeni ile oluşacak sorunlardan ESKİM A.Ş. Sorumlu değildir.

Copyright 2017 © ESKİM Kimya Sanayi