Organize Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:2 26110 ESKİŞEHİR

0 (222) 236 01 90

|
|
|
|

PREMIER SELÜLOZİK ŞEFFAF PAS VERNİK

Ürünün Tanımı ve Kullanım Alanları

Nitroselüloz esaslı, hava kurumalı, tek bileşenli ara kat verniğidir. Oldukça hızlı kuruyan, ahşabın yüzey hazırlaması aşamasında kaybolan renklerini ve canlılığını ortaya çıkaran, görünümü güzelleştiren ve dolgun bir yüzey veren ara kat verniğidir. Mobilya sanayinde her türlü ahşap yüzey üzerine kullanılabilir. Dolgu vernikleri üzerine renklendirici olarak kullanılır. Uygulanacak son kat verniklere çok düzgün bir yüzey oluşturur.

Ürünün Fiziksel Özellikleri
Uygulama

Uygulamada pistole, yüzey durumuna uygun zımpara, koruyucu eldiven, gözlük, maske kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir ve yağdan arındırılmalı, nemli ya da ıslak olmamalıdır. Üzerindeki zımpara tozları temizlenmelidir. Eskim Selülozik Pas Vernik ambalajı içerisinde iyice karıştırılmalıdır. Önerilen oranlarda Eskim Selülozik Tiner ile inceltilerek, pistole ile isteğe bağlı olarak 2 – 3 çapraz kat şeklinde uygulanır.
İnceltme Oranı
Eskim Selülozik Şeffaf Pas Vernik….………………………………………………………....…100 birim
Eskim Selülozik Tiner ……………………………………………………………………...…....70 -80 birim
Eskim Selülozik Şeffaf Pas Vernik karışımı yukarıda belirtilen oranlarda inceltildiğinde uygulama viskozitesi 250C DIN 4’ de 13- 14 saniye’dir.
** 30 – 35 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde yaklaşık 7–9 m² alan kaplanabilir. Ahşabın cinsi, yüzey pürüzlülüğü ve emiciliği gibi nedenlere bağlı olarak bu kaplama alanı değişebilir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları

R10 : Alevlenebilir.
R20/21/22 : Solunduğunda Deri ile temasta / yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
S2 : Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
S3/7/9 : Kutuyu iyice kapalı halde,serin ve iyi havalandırılan yerlerde muhafaza ediniz.
S16 : Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içilmez
S51 : Sadece iyi havalandırılmanın bulunduğu yerlerde kullanınız.

Depolama Koşulları

Kapalı ambalajlarda, kuru temiz, direk güneş ışığına maruz kalmayacak serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ambalajlar üst üste 3 kattan fazla konulmamalıdır. Orijinal ambalajında stok süresi 1 yıldır.
• Bu bilgiler genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bilgi yetersizliği nedeni ile oluşacak sorunlardan ESKİM A.Ş. Sorumlu değildir.

Copyright 2017 © ESKİM Kimya Sanayi