Organize Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:2 26110 ESKİŞEHİR

0 (222) 236 01 90

|
|
|
|

PREMİER SELÜLOZİK İPEKMAT VERNİK

Ürünün Tanımı ve Kullanım Alanları

Nitroselüloz esaslı, hava kurumalı, tek bileşenli ipek mat görünümümde son kat verniğidir. Hızlı kurur, ahşabın renk ve canlılığını ortaya çıkarır. Yayılması güzel, darbe ve çizilmeye karşı dayanıklı, ev kimyasallarından etkilenmeyen dekoratif görünüşlü son kat verniğidir.
Mobilya dekorasyon işlerinde, her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerde, önceden uygun olarak hazırlanmış selülozik, poliüretan, polyester dolgu vernik veya cila polyester üzerine son kat vernik olarak uygulanır.

Ürünün Fiziksel Özellikleri
Uygulama

Uygulamada pistole, yüzey durumuna uygun zımpara, koruyucu eldiven, gözlük, maske kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeydeki dolgu verniği zımparalanmalı ve zımpara tozları temizlenmelidir. Ambalaj içindeki ürün uygulamadan önce homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Belirtilen oranlarda hazırlanan karışım, pistole ile 2-3 çapraz kat olarak uygulanır. Katlar arasında 20- 25 dakika beklenmelidir.
İnceltme oranı
Eskim Selülozik İpek Mat Vernik............……..…………………..………………………….... ...100 birim
Eskim Selülozik Tiner……………………………………………………..……………….……..70- 80 birim
**Eskim Selülozik İpek Mat Vernik karışımı yukarıda belirtilen oranlarda inceltildiğinde uygulama viskozitesi 250C DIN 4’ de 13- 14 saniye’dir.
** 30 – 35 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde yaklaşık 7–9 m² alan kaplanabilir. Ahşabın cinsi, yüzey pürüzlülüğü ve emiciliği gibi nedenlere bağlı olarak bu kaplama alanı değişebilir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları

R10 : Alevlenebilir.
R20/21/22 : Solunduğunda Deri ile temasta / yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
S2 : Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
S3/7/9 : Kutuyu iyice kapalı halde,serin ve iyi havalandırılan yerlerde muhafaza ediniz.
S16 : Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içilmez
S51 : Sadece iyi havalandırılmanın bulunduğu yerlerde kullanınız.

Depolama Koşulları

Kapalı ambalajlarda, kuru temiz, direk güneş ışığına maruz kalmayacak serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ambalajlar üst üste 3 kattan fazla konulmamalıdır. Orijinal ambalajında stok süresi 1 yıldır.
• Bu bilgiler genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bilgi yetersizliği nedeni ile oluşacak sorunlardan ESKİM A.Ş. Sorumlu değildir.

Copyright 2017 © ESKİM Kimya Sanayi