Organize Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:2 26110 ESKİŞEHİR

0 (222) 236 01 90

|
|
|
|

ESKİM ALÜMİNYUM YALDIZ BOYA

Ürünün Tanımı ve Kullanım Alanları

Hidrokarbon reçine esaslı, parlak metalik görünümlü bir son kat boyadır. Uygulaması kolay, astarlanmış yüzeylere yapışması iyidir. 120 0C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır. Yüzeylerde UV ışınlarını yansıtan bir son kat boyadır. Her türlü metal aksam üzerine, soba, baca, kalorifer ve buhar kazanları, ısı ileten sistemlerin boruları, elektrik direkleri üzerine koruyucu ve dekoratif amaçla uygulanır.

Ürünün Fiziksel Özellikleri
Uygulama

Uygulama yapılacak yüzeylerde, eski boya kalıntısı, toz, yağ ve pas temizlenmeli, yeni boyanacak yüzeylerde yüzey temizlenerek ESKİM Sentetik Astar ile astarlanmalıdır. Kullanılmadan önce boya iyice karıştırılarak homojen hale getirilmelidir. Yüzeydeki astar kuruduktan sonra, Alüminyum Yaldız Boya fırça veya rulo ile iki kat olarak uygulanır. İkinci kat uygulaması en az bir saat sonra yapılmalıdır. Alüminyum Yaldız Boya inceltilmeden uygulanır. Tüketim yüzeyin cinsi, yüzey pürüzlülüğü ve emiciliği gibi nedenlere bağlı olarak değişebilir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları

R10 : Alevlenebilir.
R20/21/22 : Solunduğunda, deri ile temasta/yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
S2 :Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
S3/7/9 :Kutuyu iyice kapalı halde, serin ve iyi havalandırılan yerde muhafaza ediniz.
S16 :Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içilmez
S51 : Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.

Depolama Koşulları

Kapalı ambalajlarda, kuru temiz, direk güneş ışığına maruz kalmayacak serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ambalajlar üst üste 3 kattan fazla konulmamalıdır. Orijinal ambalajında stok süresi 2 yıldır.
• Bu bilgiler genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bilgi yetersizliği nedeni ile oluşacak sorunlardan ESKİM A.Ş. Sorumlu değildir.

Copyright 2017 © ESKİM Kimya Sanayi