Organize Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:2 26110 ESKİŞEHİR

0 (222) 236 01 90

|
|
|
|

ESKİM ANTİPAS

Ürünün Tanımı ve Kullanım Alanları

Alkid reçine esaslı, hava kurumalı, antikorozif bir astardır. Metal yüzeylerin paslanmaya karşı korunmasını sağlar, nem, su, tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Mükemmel yapışma ve örtücülük özelliğine sahiptir. Elastik ve açık havada uzun süre koruyucu özelliğini muhafaza eden metal yüzey astarıdır. İç ve dış mekânlardaki tüm metal yüzeylerde pas önleyici astar olarak kullanılır. Çeşitli metal konstrüksiyon, sanayi makine ve aksamları, köprüler, merdiven ve korkulukların korozyonuna engel olmak için kullanılır.

Ürünün Fiziksel Özellikleri
Uygulama

ESKİM Antipas uygulanacak yüzeyler yağ, kir, toz ve pastan arındırılmalıdır. Eski, gevşek, kabarmış boya tabakası varsa temizlenmelidir. Temizlik ve kuruluk sağlanmalıdır. ESKİM sentetik tiner ile belirtilen oranlarda inceltilerek, bir veya iki kat şeklinde fırça, rulo veya pistole ile yüzeye uygulanır. İkinci kat uygulaması 24 saat sonra yapılmalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı +5°C ile +45°C arasındaki sıcaklıklarda olmalıdır. Kullanılmadan önce ambalajının içerisinde homojen hale gelene kadar karıştırılmalıdır. Tüketim yüzeyin cinsi, yüzey pürüzlülüğü ve emiciliği gibi nedenlere bağlı olarak değişebilir.
Karışım Oranı
Eskim Sentetik Antipas……...…………………...…………………………………..……………..100 birim
Eskim Sentetik Tiner ( pistole ile)……...……………………………………………………..…20- 25 birim
Eskim Sentetik Tiner ( fırça ile)……...……………………………………………….…..………5- 10 birim

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları

R10 : Alevlenebilir.
R20/21/22 : Solunduğunda, deri ile temasta/yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
S2 :Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
S3/7/9 :Kutuyu iyice kapalı halde, serin ve iyi havalandırılan yerde muhafaza ediniz.
S16 :Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içilmez
S51 : Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.

Depolama Koşulları

Kapalı ambalajlarda, kuru temiz, direk güneş ışığına maruz kalmayacak serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ambalajlar üst üste 3 kattan fazla konulmamalıdır. Orijinal ambalajında stok süresi 2 yıldır.
• Bu bilgiler genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bilgi yetersizliği nedeni ile oluşacak sorunlardan ESKİM A.Ş. Sorumlu değildir.

Copyright 2017 © ESKİM Kimya Sanayi